PechaKucha [pecza-kcza] w Szczecinie

Chcesz poczuć się dobrze na scenie? Masz ciekawą pasję i nietuzinkową osobowość wartą pokazania szerszej publiczności? A może masz ochotę spędzić wieczór z ciekawymi ludźmi w przyjaznej atmosferze? PechaKucha to miejsce dla ciebie.

Opowiedz o tym, co dla ciebie ważne, interesujące, pożyteczne. Nasza miejska scena publiczna zaprasza, nawet, jeśli podczas publicznych wystąpień miękną ci kolana. Będziesz czuć się dobrze w swobodnej atmosferze naszych nieformalnych spotkań.

Mamy 2 zasady:

  • format PechaKucha – 20×20, czyli 20 obrazów po 20 sekund,
  • niekomercyjny charakter wystąpień.

Jeśli potrzeba, załoga PK Szczecin udzieli wsparcia przy oswajaniu formatu 20×20.

Dla kogo

Wystąpić mogą wszyscy mieszkańcy naszego miasta, a temat jest dowolny. O swoich pasjach w Szczecinie mówili już: fotograficy, sportowcy, dziennikarze, ludzie biznesu, posiadacze ciekawego zawodu, czy nietypowego hobby, jak pieczenie kreatywnie zdobionych ciast.

pechakucha.szczecin.pl

Skąd się wzięła?

Prawie każdego dnia odbywa się kilka wydarzeń PechaKucha na świecie – Szczecin jest jednym z ponad tysiąca miast, które goszczą u siebie PK. Do grodu nad Odrą sprowadzili ją 3.10.2012r. członkowie szczecińskich Klubów Mówców Toastmasters, aby zaprosić mieszkańców do zabawy w publiczne przemawianie. Zagadkowa nazwa jest japońskim słowem, które oznacza 'pogawędkę’, a pomysłodawcami tej inicjatywy jest dwójka architektów z Tokio: Astrid Klein i Mark Dytham. Branżowe spotkania, które zaczęli organizować w 2003 roku, rozrosły się dziś w międzynarodowy festiwal twórczości.

pl_PLPolski
Powered by TranslatePress