PechaKucha [pecza-kcza] w Szczecinie

Szukasz miejsca i sposobu na to, by opowiedzieć o tym co jest dla ciebie ważne, interesujące, pożyteczne? Dołącz do PechaKucha Nights w Szczecinie! PechaKucha to przestrzeń publiczna, w której możesz podzielić się z innymi swoimi pasjami i dokonaniami w zwięzłym i wygodnym formacie prezentacji 20 slajdów po 20 sekund. Nawet jeśli podczas publicznych wystąpień miękną ci kolana, będziesz się dobrze czuć w swobodnej atmosferze naszych nieformalnych spotkań. Nagrania są zamieszczane w naszej bazie internetowej, a jeśli potrzeba, załoga PK Szczecin udzieli wsparcia przy oswajaniu formatu 20×20.

Dla kogo

Występować może każdy, lecz prezentacja musi mieć charakter niekomercyjny. O swoich pasjach w Szczecinie mówili już fotograficy, sportowcy, dziennikarze, ludzie biznesu, posiadacze ciekawego zawodu czy nietypowego hobby jak pieczenie kreatywnie zdobionych ciast. 11 letnia Natalia Kostecka, która opowiadała o swojej twórczości plastycznej, ustanowiła rekord Polski, a może i Europy, jako najmłodsza uczestniczka Nocy z PechaKucha.

Skąd się wzięła?

Każdego dnia odbywa się kilka wydarzeń PechaKucha na świecie – Szczecin jest jednym z kilkuset miast, które goszczą u siebie PK. Do grodu nad Odrą sprowadzili ją 3.10.2012r. członkowie szczecińskich Klubów Mówców Toastmasters, aby zaprosić mieszkańców do zabawy w publiczne przemawianie. Zagadkowa nazwa jest Japońskim słowem, które oznacza 'pogawędkę’, a twórcami pomysłu jest dwoje architektów z Tokio: Astrid Klein i Mark Dytham. Branżowe spotkania, które zaczęli organizować w 2003 roku rozrosły się dziś w międzynarodowy festiwal twórczości.

http://pechakucha.szczecin.pl

pl_PLPolski
Powered by TranslatePress »